Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wina jak udowodnic udowodnić winę przy rozwodzie

Jak udowodnić winę przy rozwodzie
Pytanie do osób ktore przechodziły rozwód, czy z perspektywy czasu możecie napisać co robić, jak postępować aby udowodnić winę małżonka w postępowaniu rozwodowym?
Odpowiedz
zawsze mi się wydawało, że aby coś udowodnić to takie coś musi istnieć a jeśli coś już istnieje to na potwierdzenie tego należy zebrać dowody które po przedstawieniu innym osobom pozwolą im stwierdzić, że dane wydarzenie czy też zjawisko faktycznie miało miejsce. Tak więc chyba jedynym sprawdzonym sposobem na udowodnienie winy podczas rozwodu jest jej faktyczne istnienie poparte dobrymi dowodami oraz zeznaniami wiarygodnych świadków.
Odpowiedz
tak bo żyjemy w świecie gdzie wszystko jest czarne lub białe! Zapomniałeś chyba o różnych odcieniach szarości które przed sądem kreują prawnicy. Wiele razy już widziałem, gdzie osoba która miała dobrego adwokata ewidentnie winna rozpadu małżeństwa była w stanie udowodnić, że rozpad małżeństwa nastąpił z winy drugiej strony. Dobra kancelaria adwokacka lub adwokat tak Ci wszystko napisze, że czarne nagle stanie się białe lub odwrotnie - zależy za co mu zapłacisz. Moja rada - planujesz rozwód za 2 miesiące? już teraz idz do dobrego adwokata do rozwodu - on Ci powie czego potrzebuje aby dobrze zrobić Ci rozwód i będziesz miała 2 miesiące na przygotowanie materiałów dla niego.
Odpowiedz
Nie jest tak do końca ale fakt dobry adwokat to bardzo ważny aspekt przy sprawie rozwodowej a jeszcze ważniejszy np przy podziale majątku. Tu jeden z adwokatów zamieścił dobry wpis http://www.blog-adwokatpawelborowski.pl/jak-udowodnic-wine-w-postepowaniu-rozwodowym/ bardzo jasno pisze o tym co ma wpływ na udowodnienie winy małżonka - masz nawet przypisy do książek gdzie możesz poczytać więcej. Jednak tak jak pisałem powyżej idź do adwokata na konsultacje - nie wolno oszczędzać na rozwodzie.
Odpowiedz
witam, czy ktoś korzystał z usług tego mecenasa co napisał ten poradnik? Jestem właśnie z Wrocławia i otrzymałem wczoraj pozew o rozwód z orzekaniem o winie. szukam kogoś dobrego w branży do sprawy
Odpowiedz
Bardzo dobry poradnik, w końcu jakiś adwokat podaje na blogu przypisy więc jak ktoś jest zainteresowany wie gdzie można poczytać. Natomiast tego typu porady w internecie traktował bym jedynie jako wskazówkę bo rozwód z orzekaniem o winie zdecydowanie należy zlecić profesjonalnemu pełnomocnikowi
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości