Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
rozwód i podział majątku

Rozwód i podział majątku
Witam,

Jestem 4 lata po ślubie, mamy 2-letnią córeczkę.Niestety od ok.2lat przestało się miedzy nami układać, mąż skupił sie wyłącznie na sobie tj. większość czasu spędzał na przesiadywanie przed komputerem bądź na siłowni, nie interesował się mną, ani naszą córeczką. Zdecydowałam się na rozwód ponieważ już nic do niego nie czuję. Mąż początkowo zgodził się na rozwód, było wszystko uzgodnione jednak dnia dzisiejszego oznajmił mi, że muszę go spłacić bo mi nie da rozwodu. Posiadamy wspólne mieszkanie na które ja dałam wkład własny 230tys(pieniądze ze spadku po tacie), pozostałe pieniądze uzyskaliśmy ze wspólnie wziętego kredytu.
Czy mąż może się domagać połowy pieniędzy z tych 230tyś?
Jeżeli nie zgadza się jedna ze stron na rozwód czy to będzie dłużej trwało? Jeżeli nie zgadza się na rozwód to czy sąd może zarządzić separację?
nie wiem co mam robić, jest mściwy i będzie mi robił pod górkę
Odpowiedz
Nie. Ty musisz wykazać że środki te pochodziły z Twojego majątku osobistego. Będzie to bardzo proste jeśli w akcie notarialnym nabycia nieruchomości widnieje stosowny zapis, jeśli się nie zgadza będzie to trwało na pewno dłużej, O separacje to musi wnieść jedna ze stron. W Waszej sytuacji podział majątku możliwy jest po ustaniu wspólności majątkowej. Niedopuszczalne jest dzielić majątek/żądać spłat w czasie jej trwania.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości